Dekoracje wazonów

Mimo tego, że wiosna już za progiem, to wieczory wciąż bywają nieznośnie długie. Wszystko przez brzydką pogodę i padający deszcz. Warto wykorzystać ten czas na coś kreatywnego. Jak to zrobić? Wystarczy wykonać kilka dekoracji do naszego mieszkania. Nie chodzi tu bynajmniej o wielkie remonty czy przemeblowania. Kilka dodatków może odmienić wnętrze, a właśnie o to nam chodzi. Wróćmy więc do czasów szkoły podstawowej i lekcji plastyki. Zróbmy kilka wazonów! Już!

Jak do tego się zabrać? Na początek wystarczą nam farby, najlepiej te akwarelowe oraz te do malowania na szkle. Do tego przyda się nam lakier w sprayu i kilka wazonów do ozdoby.
Farby akwarelowe doskonale wchłaniają się do wazonów glinianych. Muszą one być jednak nieprażone. Wtedy wchłoną większą ilość farby. Dzięki nim stworzymy kilka wzorów na powitanie wiosny. Nie musimy porywać się na wielkie dzieła. Trochę żywych kolorów i jakiś prosty wzór i wazon gotowy.

Na koniec utrwalmy całość sprayem 

Farby do malowania na szkle nadawać się będą do wazonów szklanych. Są one o tyle dobre, że nawet po zaschnięciu będą przeźroczyste. Dzięki temu możemy zrobić ciekawe wzory. Jeżeli się do tego przyłożymy efekt będzie olśniewający. Praca przyjemna, w sam raz na długie prawie wiosenne wieczory.