Origami w mieszkaniu

Często mówmy: „cudze chwalicie swego nie znacie”. Jasna sprawa, często nie doceniamy własnej tradycji i kultury. Jednak takie myślenie może nas zawieść w drugą skrajność, czyli kompletne zamknięcie się na inne kultury, zwyczaje i obyczaje. CO więc zrobić? Należy znaleźć złoty środek czyli połączyć to co nasze z tym co insze. Co z tego wyjdzie? Efekt może być piorunujący, najlepiej sprawdzić to we własnym mieszkaniu.

 

Pierwsza rzecz jaka przychodzi mi na myśl to origami. Ktoś zapyta. Co papierowe składaki mają wspólnego z naszą kulturą? Otóż odpowiedź jest prosta. W Polsce przecież wciąż żywa jest kultura wycinanie rozmaitości z papieru. W takim razie do dzieła!
Papierowe wycinanki i układanki są niezwykle tanim sposobem upiększenia mieszkania. Za przysłowiowe piąć złotych możemy dokonać niejednego cudu. Wystarczy trochę czasu i pewnej ręki.
Origami może przybrać różne postacie. Możemy za pomocą tej techniki stworzyć dekoracje firanek, albo stworzyć serwetkę. Przy dodatkowych środkach możemy zrobić papierowy wazon. Co ciekawe będzie on trwały. Wystarczy wyłożyć go folią aluminiową. Jeżeli chcemy zrobić coś spektakularnego to warto zająć się tworzeniem kloszy, ramek na zdjęcia albo segmentów w biblioteczce. Nic nas nie ogranicza!